2

Przed nami Rok Drewnianego Konia :)

31 stycznia to w tym roku pierwszy dzień nowego roku w kalendarzu chińskim. W astrologii chińskiej na symbol każdego roku składa się zwierzę zodiakalne i jeden z żywiołów. Jak już wiemy, w nadchodzącym roku panować będzie Koń w żywiole Drzewo. Należy więc oczekiwać mniej kłopotów niż to miało miejsce w poprzednim roku, gdzie Woda i Ogień (rok Wodnego Węża) przez cały rok pozostawały w nieprzyjacielskich relacjach. W tym roku jego żywioły Drzewo i Ogień pozostają w korzystnych relacjach, czego dawno nie było i czego nie będzie w najbliższych latach. Zgodność pomiędzy żywiołem roku, a żywiołem naturalnym znaku, z pewnością znajdzie swoje odbicie w losach świata, kraju, a także w losie każdego z nas :)

Koń jest zwierzęciem wolnym, a także romantycznym, ale uwaga – również nieco nierozważnym – w nadchodzącym roku na pewno będzie się dużo działo!

Z okazji Nowego Roku Konia Mongołowie wyśpiewują dla Was życzenia pomyślności – wczujcie się ;) :D

Mongołom w języku chińskim często nadaje się nazwisko Ma, czyli „Koń”. Nic lepszego dla oddania specyfiki nadchodzącego czasu. Mongołowie zapraszają do wspólnego świętowania! ;))

A ja Wam
Kochani
życzę
wszystkiego
czego pragniecie
i co Wam nie zaszkodzi…

Pomyślności! :)

ps. Za mongolskie inspiracje do wpisu dziękuję „Późnemu śniegowi” Jaromirowi ! :)

 

Skomentuj