7

Dzisiaj Światowy Dzień Życzliwości ! :)

World Hello Day czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień po raz pierwszy został ogłoszony w 1973 roku jako odpowiedź na konflikt egipsko-izraelski. W latach późniejszych święto zaczęło żyć swoim – nie związanym z polityką życiem. W Polsce po raz pierwszy dzień pojawił się we Wrocławiu w 2006 roku i tam jest obchodzony najhuczniej, a na stronie dzienzyczliwosci.pl możecie włączyć się do akcji zbierania 100 tys. podpisów pod projektem ustawy, by 21 listopada stał się oficjalnym Dniem Życzliwości! :-)

Motto tegorocznego święta to „Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu” – to cytat, który pojawił się na naklejkach w praskim metrze, przytoczony w książce Mariusza Szczygła „Zrób sobie raj”. :)

Naukowcy już dawno udowodnili iż bycie życzliwym powoduje wzrost serotoniny u osoby obdarowanej życzliwością, u osoby która obdarza życzliwością oraz u osoby, która się temu przygląda :-)

A więc rozejrzyjmy się wkoło, podajmy rękę sąsiadowi, sąsiadce wnieśmy zakupy na trzecie piętro, wprawmy w osłupienie ludzi mijanych w windzie i powiedzmy im „dzień dobry” i „miłego dnia” z szerokim uśmiechem, koleżance w pracy przygotujmy kawę, choćby całe biuro miało huczeć od plotek o romansie, niech teściowa dostanie palpitacji odbierając bukiet kwiatów od kuriera, niech mąż upuści piwo na widok wykwintnej kolacji przy świecach, a przy tym dużo, dużo się uśmiechajmy :)

Nasze parę pomysłów na bycie życzliwym:
- Zaproście kogoś do kina :)
- Zabierzcie kogoś na spacer :)
- Zaparz komuś pyszną herbatę :)
- Zaśpiewaj dla kogoś piosenkę :)
- Wyślij komuś sms-a „Lubię Cię” :)
- Upiecz dla kogoś ciasto! :)
- Weź kogoś na przejażdżkę rowerem! :)
- Przynieś do pracy czekoladki :)
- Uśmiechaj się!!! :) :) :)
- Bańki mydlane obudzą dziecko w każdym z nas ;)
- Powiedz bliskiej osobie jak bardzo jest dla Ciebie ważna :)
- Zapytaj przypadkową osobę (np. w tramwaju) czym się pasjonuje :)
- Podziel się z kimś swoim pomysłem na miłe spędzanie czasu :)
- Przytul kogoś bez powodu :)
- …albo w ogóle zorganizuj z przyjaciółmi Darmowe Przytulanie (free hugs :)

A jakie są Wasze pomysły?? – nie zapomnijcie podzielić się w komentarzach :-)

I pamiętajcie – życzliwość zatacza koło i wraca do nas jak bumerang. Oto dowód ;)

 

Skomentuj